Restaurants by Accor Singapur

Singapur

Kuchnia Marrakeszu jest taka jak samo miasto: słoneczna, obfita, złożona. Składająca się tak samo z potraw o światowej renomie, jak i z często nieznanych przepisów kulinarnych, jest przede wszystkim wypadkową licznych spotkań wpływów b
erberyjskich, żydowskich, hiszpańskich i francuskich.
Rezultat? Obok obowiązkowego kuskusu i kultowego tadżinu, często podawanych w tradycyjnych miejscach, znajdziemy tu nowoczesną marokańską kuchnię, inspirowaną lokalnymi wpływami, jak na przykład okazałą i rozpływająca się w ustach jagnięcinę, czy dania wegetariańskie, lub wpływami międzynarodowymi, jak wspaniałą pizzę przepełnioną aromatami miejscowych przypraw.
I by znaleźć owe przyprawy, unikatowe w swej różnorodności- cynamon, szafran, goździki… - trzeba koniecznie na medynie (starym mieście) zanurzyć się w głąb suku, targu wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Meandry straganów, jednych bardziej pachnących od drugich, gdzie z łatwością damy się skusić na jeden z tych orientalnych słodyczy, którego sekret zna tylko wschód, skąpanych w miodzie i wodzie z kwiatu pomarańczy.
Odkryj przedsmak Maroka, przygotowując pobyt w Marrakeszu dzięki naszym propozycjom restauracji poniżej:

Aktualne stoliki

Aktualne oferty

Odkryj także…

Daj się skusić…