Trendy
Burgery w kulturze anglosaskiej Burgery w kulturze anglosaskiej
Burgery w kulturze anglosaskiej Burgery w kulturze anglosaskiej
Burgery w kulturze anglosaskiej Burgery w kulturze anglosaskiej

Burgery w kulturze anglosaskiej

Ten, kto nazywa rozkosze stołu podróżą, ma rację. Jeżeli zatem masz słabość do burgerów, czeka Cię kilka wypraw. Poznaj najlepsze w krajach anglosaskich restauracje serwujące burgery.
Burger — symbol anglosaskiej gastronomii — stał się sztandarowym daniem dobrej bistronomii. Żeby Cię o tym przekonać, zabierzemy Cię w podróż dookoła świata śladami najlepszych burgerów.

Danie bardzo proste, ale pyszne
Tradycyjny przepis na hamburgera wygląda bardzo prosto: siekany kotlet w lekko przypieczonej bułce z przyprawami, cebulą, ogórkami konserwowymi, serem i sałatą. Aby jednak ta prosta potrawa była przyjemnością dla kubków smakowych, trzeba ją przyrządzić starannie i z talentem. Zapraszamy do czterech podróży z burgerem w tle.

Burger w Nowym Jorku
Nowy Jork i burger mają jedną wspólną cechę: są symbolami amerykańskiej kultury. Tu na każdym rogu można zjeść cheeseburgera za dolara. Trzeba jednak wytrwałości, a przede wszystkim cierpliwości, żeby znaleźć najlepsze burgery w Nowym Jorku. W najsłynniejszych restauracjach trzeba długo czekać, żeby ich spróbować. Trudniej znaleźć inne znakomite lokale, na przykład hotele, w których działają najlepsze w Nowym Jorku restauracje podające burgery. Gdy jednak znajdziesz takie miejsce, będziesz mógł się chwalić, że zjadłeś burgera w samym środku Wielkiego Jabłka. Bardzo apetyczny zestaw!

Burger w Londynie
Londyński burger nie ma się czego wstydzić przed konkurencją z drugiej strony Atlantyku — restauracje działające w stolicy Wielkiej Brytanii co roku znajdują się wśród trzech najlepszych na świecie lokali serwujących burgery. Nie przypadkiem: to Anglicy pierwsi wpadli na pomysł, żeby do legendarnej kanapki dodać plastry cheddara. Burgery podawane w Londynie — czasami bardziej wyrafinowane od amerykańskich — są tak smaczne, że trzeba uważać, aby nie zjeść razem z nimi własnych palców!

W Sydney lubią burgery egzotyczne
Pojedźmy nieco dalej. Czy próbowałeś już prawdziwego burgera australijskiego? Aussie burger to prawdziwy kulinarny patchwork różnorodnych kultur współistniejących na kontynencie australijskim — w burgerze z antypodów znajdziesz buraki, ananasa, jajko, ser i, oczywiście, siekany kotlet! 

Powrót do korzeni
A może zakończymy tę podróż po anglosaskim świecie burgerów w miejscu, w którym wszystko się zaczęło?  Kierunek Hamburg! W XIX wieku hamburger był głównym daniem podawanym na statkach kompanii HAPAG organizującej rejsy z Hamburga do Nowego Jorku. Prawdziwy koneser burgerów nie może przegapić takiej okazji. Tym bardziej, że w tym portowym niemieckim mieście działa kilka spośród najlepszych na naszym kontynencie hamburgerowych restauracji. Guten Appetit!

Nasze restauracje partnerskie

Nasze artykuły powiązane