Trendy
Le brunch à l'anglaise Le brunch à l'anglaise
Le brunch à l'anglaise Le brunch à l'anglaise

Typowo brytyjski brunch

Gdy zakończysz poranne leniuchowanie, spędź miłe popołudnie przy brunchu z drugą połówką lub dużą grupą przyjaciół. Nasze fachowe porady pomogą Ci znaleźć oryginalne składniki prawdziwego angielskiego brunchu. 
God save the brunch!
Brunch po angielsku: niezbędne składniki

Pełne angielskie śniadanie jest znane na całym świecie. W wersji tradycyjnej obejmuje jajka (jajecznicę, jajka sadzone, jajka w koszulkach...), kiełbaski, plastry smażonego bekonu, pieczarki i zapiekaną fasolkę oraz gruby, przyrumieniony na złoto tost. 
Poza tymi obowiązkowymi daniami angielski brunch obejmuje też inne domowe specjały, na samą myśl o których cieknie ślinka.


Brunch po angielsku: nie tylko herbata

Angielskie menu brunchowe składa się z wielu klasycznych brytyjskich dań, m.in. bułeczek drożdżowych z masłem i marmoladą z cytrusów ze skórką. Innym popularnym smarowidłem do tostów jest ekstrakt z warzyw i drożdży (marmite), który ponoć można albo uwielbiać, albo nienawidzić. Klasycznym elementem brunchu w angielskim wydaniu są też jajka po benedyktyńsku, czyli jajka w koszulkach podawane na przekrojonej angielskiej bułeczce pod bekonem i sosem holenderskim – zdecydowanie warto ich spróbować! 
Od ponad stu lat w kuchni angielskiej znajduje się też gruby plaster marynowanego boczku. Godne uwagi są również zapiekane ziemniaki z oryginalnym przybraniem z sałatki z tuńczykiem i tartym serem cheddar, zapiekana fasolka i chilli con carne – do wyboru do koloru!


Łyżeczkę czy dwie?

Nie ma brytyjskiego brunchu bez angielskiej herbaty, najlepiej z odrobiną soku z cytryny. Choć w Anglii można znaleźć ponad sto rodzajów herbaty, najpopularniejsze to Earl Grey (czarna herbata aromatyzowana bergamotką), Darjeeling i Assam (indyjskie) oraz Lapsang Souchong (chińska herbata suszona w dymie z drewna sosnowego). 
Inne obowiązkowe napoje to kawa i świeżo wyciskane soki owocowe. Próbuj do woli, ale pamiętaj — maczanie jedzenia w napoju spowoduje u angielskich gospodarzy niemały szok! 


Jak widać, angielski brunch jest bardzo obfity. 
I słodkimi, i słonymi daniami z pewnością najesz się na cały dzień.

Nasze restauracje partnerskie

Nasze artykuły powiązane