Trendy
réussir son brunch réussir son brunch
réussir son brunch réussir son brunch

Brunch idealny — 10 wskazówek

Chcesz zorganizować wspaniały brunch? Oto kilka wskazówek, jak przygotować pyszny posiłek, który wprawi w zadowolenie wszystkich gości.
1) Sobota czy niedziela: który dzień jest lepszy na brunch?

Niedziela nie jest już jedynym dniem, gdy je się brunch: sobota jest równie dobra, co nie uszło uwadze restauracji. W dużych miastach wiele lokali ma w menu opcję uroczystych posiłków.


2) O której? Między 11.00 a 15.00.

Koniec z obowiązkiem zasiadania do posiłku w południe lub o 13.00. Brunch zrywa z tradycją — można go zjeść już o 11.00 lub nawet 15.00 i nic nie stoi na przeszkodzie, by zostać jeszcze dłużej! Brunch jest zawsze po Twojemu.


3) Dokąd wybrać się na brunch?

Coraz więcej restauracji i kawiarni serwuje brunche w weekendy, ale możesz też zorganizować brunch u siebie — przygotuj proste, sycące dania i odpręż się. Goście będąc zachwyceni.


4) Idealny posiłek dla rodzin i grup znajomych

Brunch to posiłek jedzony wspólnie, przez 2, 10, 50 albo i więcej osób. To także idealna opcja na śniadanie po weselu.


5) Wybór to podstawa

Mleko, gorąca czekolada, sok owocowy, płatki śniadaniowe, jajka, tarty — im większy wybór, tym lepiej. Stół powinien uginać się pod ciężarem pysznych, różnorodnych dań.


6) Ciepłe i zimne napoje

Zaproponuj swoim gościom ciepłe i zimne napoje. Kawę i wrzątek możesz podać w termosach, a soki owocowe w dzbankach ubarwią każdy stół.


7) Wybór dań na słodko

Duży wybór słodkości — takich jak croissanty i bułeczki z czekoladą — to podstawa dobrego brunchu. Obowiązkowe są też owoce i inne desery.


8) ... i na słono

Dania na słono są bardziej niż pożądane: skomponuj zestaw serów, wędlin, sałatek i warzyw. 


9) Postaw na pomysłowość

Nadaj swojemu posiłkowi charakteru, wybierając azjatyckie przysmaki, takie jak sushi czy sajgonki. Możesz też wybrać motyw przewodni widoczny na półmiskach, serwetkach i dekoracjach stołu. Zadbaj nie tylko o podniebienia gości, ale i ich oczy!


10) Gry planszowe?

Brunch będzie jeszcze bardziej uroczysty, jeśli dodasz do niego kilka gier planszowych opartych na strategii, zręczności lub po prostu zabawie — goście odprężą się, a posiłek na długo pozostanie w ich pamięci.

Nasze restauracje partnerskie

Nasze artykuły powiązane